רכב חדש או משומש

האם לקנות רכב חדש או לקנות רכב משומש? שאלה שלפני קניית רכב תמיד צצה. מצד אחד, אנו רוצים רכב טוב שיספק את כל הסטנדרטים שאליהם אנו מכוונים ומצד שני, חשוב לנו שהרכב יהיה זול ויעמוד בציפיות המחיר שלנו והתקציב שקבענו. שני השיקולים הללו של איכות רכב ומחיר מנעים אותנו כל הזמן בתהליך הבחירה וההחלטה לגבי רכישת רכב. אך המסקנה העיקרית שאליה צריך להגיע היא שלעיתים כשההפרש לא גדול בין הרכב החדש למשומש, עדיף פשוט להוסיף קצת כסף אשר יחסוך לנו בעתיד זמן יקר ואפילו הוצאות רבות עוד יותר ממה שתוכנן.

הסכום המדובר אשר ניתן להתפשר עליו נע בין 5,000 ל- 10,000 שקלים. במידה וההפרש הוא פחות או יותר בין הסכומים הללו בין מחיר הרכב המשומש למחיר הרכב החדש אל תתפשרו ולכו על רכב חדש. למה כדאי לעשות זאת?

- רכב חדש מגיע נקי ללא חשש שעבר תאונות או טיפולים מסוימים אשר מורידים לו את הערך.

- ברגע שקניתם רכב חדש תאלצו להעביר אותו טסט רק לאחר שנתיים לעומת רכב משומש שבו ברוב המקרים הטסט יהיה לתקופה של שנה ומטה.

- רכב חדש מגיע עם קילומטרז' "נקי" לעומת רכב משומש שכבר יורד לו הערך בעקבות שימוש בו.   הממוצע לשנה הוא 20,000 ק"מ כך שלעיתים תקבלו רכב משומש שעבר נסיעות רבות וזה יפגע לכם במכירה העתידית שלו.

-  ברכב חדש הסבירות שיהיה צורך בריבוי טיפולים היא נמוכה יותר לעומת רכב משומש. בהקשר לכך, במידה ותבחרו ברכב משומש מיד שנייה ומעלה יכולים לצוץ פתאום בעיות מסוימות שלא היה ניתן לחוש בהן בקנייה ואז ההוצאות עלולות להיות רבות. בין הטיפולים היקרים שיכולים לצוץ פתאום: טיפול ראש מנוע, טיפולי גיר, נזילות שמן ועוד. טיפולים אלה יכולים להגיע לבין 2,500-10,000 שקלים.

-  בכול מקרה במידה ורוכשים רכב משומש חובה לבדוק שהוא לא עבר תאונות אשר מורידות לו את הערך ולרבות פגיעות שילדה מסוימות. על מחיר הרכב יש להתמקח בהתאם להוצאות נדרשות אשר נמצאו לאחר בדיקה במוסך לפני הרכישה.

אותם מקרים אשר צוינו מהווים דוגמה שבה קניית רכב משומש יכולה למרות המחיר המוזל יותר שלה להיצמד להפרש אשר מאפשר רכישת רכב חדש. בכול אופן, במידה ותחליטו לקנות רכב משומש מיד שנייה ומעלה עדיף שתעשו זאת בסוכנות רכב ואז ההפרש הנ"ל פחות יבוא לידי ביטוי.

בסוכנות תמיר רכב תוכלו לקנות רכב משומש אשר יצדיק גם את המחיר הזול יותר מקניית רכב חדש וללא תשלומים עתידיים רבים ומעיקים אשר יכולים לבוא כתוצאה מקניית רכב יד 2 מגורם פרטי ולא מקצועי. במידה ותחליטו לקנות רכב חדש לאור האמור לעיל, תוכלו להיעזר גם כן בסוכנות תמיר רכב ולמצוא מגוון דגמים חדשים עם כל העזרים הנלווים. שיהיה בהצלחה!

 

סגור לתגובות.