איך לקנות רכב מיד שנייה?

כשמדובר בקניית רכב מדובר בנושא רגיש שצריך להקדיש לו זמן וסבלנות. הפזיזות יכולה להפיל אותנו בקנייה ולגרום לנו להצטער על הרגע שבכלל חשבנו על רכב ואפילו זה יכול לגרום לנו לאבד אמון ולרצות לעבור לתחבורה ציבורית. אך זה לא חייב להיות ככה! שילוב של סבלנות ומקצועיות יכולים להביא לנו את רכב היד 2 שייתן לנו לנהוג בנחת מבלי להביט יותר מדי על רמת מד חום המנוע. השיקול העיקרי בקניית רכב יד 2 הוא כספי שכן בכדי לחסוך אנו נותנים אמון באדם פרטי אשר מוכר את הרכב שהוא נהג עליו לאורך השנים. אמון זה מוצר יקר גם כן ולכן חובה ברכישה כזו לתת תשומת לב לכול מני פרטים, בסופו של דבר לרוב איננו מכירים את מוכר הרכב ולכן עדיף לא לסמוך על אף אחד. מה בעצם כדאי לעשות כדי למנוע עגמת נפש?

 בדיקה אישית

במידה ואינכם מבינים כלל ברכבים עדיף שיתלווה אליכם חבר, בן משפחה או מכר שמבין באופן בסיסי. ישנם מספר דברים חשובים שיש לתת עליהם דגש בבדיקה האישית והראשונית שאתם מבצעים. שימו לב לחיצוניות של הרכב ובדקו שהוא לא עבר תאונות או טיפולי פחחות שונים. במידה ומשהוא במראה החיצוני נראה לא אחיד בצבע ובחיצוניות בכלל, יש סיכוי שהרכב עבר תאונה ולכן גם נפגע בשלדה שלו. שימו לב בתוך הרכב ללוח השעונים, הניעו את הרכב ובדקו שמנורות התרעה מסוימות אינן עובדות, בדקו טוב שהספידומטר עובד ושהקילומטרז' שעבר הרכב תואם את התיאור שהציג המפרסם. תנהגו קצת על הרכב ובדקו והרגישו אם יש רעשים מסוימים ואם הנהיגה חלקה וטובה מבחינת מעבר הילוכים. (גם באוטומט וגם בידני). בדקו את כול התעודות של הרכב, טיפולים שעבר ורישיונות.

 בדיקה מקצועית

במידה והרכב עבר את הבדיקה הראשונית שלכם ניתן ואפילו חובה לעבור לשלב בדיקה מקצועית. בשלב הזה אתם למעשה דורשים מבעל הרכב לבצע בדיקה לפני קנייה במוסך מקצועי. בדיקה כזו עולה כ- 500-300 שקלים שיכולים לחסוך בסופו של דבר הרבה מאוד כסף. בבדיקה זו בוחנים את הרכב ובודקים שהוא לא עבר תאונות ושהמצב המכני שלו סביר. ניתן לבדוק גם בלמים ונזילות מסוימות שיכולות לדרוש טיפולים יקרים בעתיד. במידה והרכב לא עבור בדיקה זו או עבר אותה חלקית, יש או לוותר על הרכב או לבדוק מה עלות התיקונים שיש לבצע ובכך לדרוש התגמשות במחיר.

 קנייה חכמה ושקטה

ניתן לחסוך את הבדיקה המקצועית ופשוט לרכוש רכב מגורם מקצועי ואמין שכבר מבצע את כול הבדיקות המקצועיות ומעניק לכם רכב עם תעודות, הבטחה ולפעמים גם אחריות. ישנן מספר סוכנויות רכב איכותיות ואמינות שעושות בשבילכם את העבודה ונותנות לכם רכבים שיגרמו לכם לשקט נפשי וגם ימנעו חור בכיס. אחת הדוגמאות הטובות היא חברת תמיר אשר מעניקה יעוץ מקיף לגבי הרכישה ומעניקה לכם רכב איכותי עם תעודות. סוכנויות רכב מבינות את המצוקה של הקונה ואת מגוון האפשרויות וההתעסקות הרבה ברכישה. הן מבינות שבמקרים רבים הלחץ לקנות מביא לטעויות בדרך ולמתן אמון בגורמים לא כשרים. לכן ניתן בסוכנות הרכב לבצע קנייה שקטה, במחיר הוגן גם בקנייה הראשונית וגם באחזקה השוטפת.

סגור לתגובות.