קניית רכב חדש

כשקונים רכב חדש יש לא מעט דברים שצריך לחשוב עליהם אך באופן כללי צריך לחשוב על השימושיות של הרכב ועל נוחות מבחינת סוגו שיספקו אותנו בצורה הטובה ביותר. במידה והחלטתם לקנות רכב חדש יש מספר דברים שתצטרכו לבחון מבחינת סוגי הרכבים הרבים שקיימים בשוק. בסוג הרכב תצטרכו לתת דגש על הנוחות שלכם שבאה לידי ביטוי במרחב שיש ברכב, נפח המנוע המתאים, גודל, חיסכון בדלק ובאחזקה ועוד. במאמר הבא ננסה למקד אתכם בנקודות שיש לשים לב עליהן בבחירת הרכב החדש.

 גודל

חשוב מאוד שהרכב יהיה בגודל המתאים שיספק נוחות מרבית. אם מדובר ברוכש בודד שעומד לנהוג על הרכב או בני זוג, מאוד מומלץ ללכת על רכבי המיני שנכנסו חזק לשוק. רכב זה מתאים בגודל שלו לשימוש אישי או זוגי ועדיין אפשר לקחת בו עוד כשני נוסעים בנוסף במידת הצורך. במידה ואתם משפחה של עד 5 נפשות תוכלו להסתפק ברכבים משפחתיים סטנדרטים עם מנוע של 1,300 סמ"ק ומעלה. במשפחה של מעל 5 נפשות רצוי ללכת על רכבים משפחתיים גדולים יותר אשר מכילים עוד כשני מקומות אחרי המושב האחורי הסטנדרטי כדוגמת מאזדה 5. רכב מסוג זה הוא מאוד מרווח ומתאים למשפחות גדולות.

 נפח מנוע

היום יש לא מעט ובמיוחד כאלה שגרים בעיר שקונים רכבי מיני עם מנוע בנפח נמוך של בין 1,000 ל- 1,250 סמ"ק. חשוב לציין שגם אם אתם גרים במקום הררי תוכלו לעזר ברכבים מסוג זה מכיוון שהם תוכננו כך שלמרות המנוע הקטן תהיה אפשרות לסחוב בעליות עם רכבים אלה. אך מצד שני במידה ואתם משפחה של לפחות 4 נפשות ומעלה עדיף מבחינת נפח מנוע שתלכו על 1,300 סמ"ק ומעלה וכך תוכלו ליהנות יותר מביצועיו של הרכב ולשמר אותו לאורך זמן.

 חיסכון

שני הגורמים של נפח מנוע וגודל הרכב הולכים בדרך כלל ביחד ועוזרים לחסוך בדלק. רכב גדול מכיל גם מנוע גדול יותר ואז כאמור צריכת הדלק עולה. במידה ובחרתם ברכב מיני תוכלו ליהנות מצריכה מאוד נמוכה של דלק כשלפי החישוב הממוצע (ולא של היצרן) הדגמים השונים כמו: קיה פיקנטו, פז'ו 107 וסיטרואן c1 צורכים בערך ליטר אחד ל- 16 ק"מ. ברכבים כאלה בנסיעה מדי יום תצטרכו לבלות בתחנת הדלק כפעם בשבוע בלבד ולמלות כמות של כ- 28 ליטר בכול פעם. הרכבים הללו הכי מומלצים מבחינת חיסכון ובמידה ומתאפשר לכם מבחינת גודל לרכוש אותם אז כדאי מאוד ללכת על זה. כמובן שגם מחירים ואחזקתם של רכבים אלה זולים בהרבה.

לעתים עדיף לקנות רכב חדש מאשר לחפש בשוק היד 2 ולקנות את הרכב עם סימן שאלה. ישנם רכבים כמו אלה שצוינו ואחרים ששווים את ההשקעה הכספית הראשונית בכדי שבהמשך יהיה לכם הרבה יותר שקט. זה יכול להיות תיק לא קטן לקנות רכב יד 2 ואז להיתקע עם טיפולים שלו בתדירות גבוהה. במידה ותחליטו ללכת על רכב חדש תוכלו לקבל הסדרי מימון שונים ולא לשלם הכול במכה אחת אם אין באפשרותכם. שימו לב לצרכים שלכם ולאופן בו הרכב ישמש אתכם בצורה הטובה ביותר ולכן תתמקדו בגודל הרצוי מבחינת נפח מקום, נפח מנוע מתאים ואפשרות לחיסכון בדלק, אחזקה ורכישה. שיהיה בהצלחה ובכול מקרה סעו לאט!

תמיר סוכנויות - רכב חדש

סגור לתגובות.