טיפים לרכישה נכונה של רכב יד שנייה

כיצד קונים רכב יד שנייה בצורה נכונה

שוק המכוניות של מכירת רכב יד שנייה, עצום ושופע. אפשר למצוא מגרשים המוכרים רכב יד שנייה, עמוסים במכוניות במצב מצוין, כאלה שנמצאות אולי שנתיים על הכביש ועד דגמים מעט יותר ישנים, אך עדיין, במצב מעולה.

כדי  למצוא את הרכב המתאים לכם ביותר, אתם צריכים להגיע מוכנים, כשאתם יודעים מראש מה אתם רוצים למצוא ברכב החדש/ישן שאתם רוצים לרכוש.

הכנה מראש של רשימת קריטריונים רק תעזור לכם, למצוא במהירות את מה שאתם צריכים. מומלץ להכניס לרשימת הקריטריונים שלכם, את הקריטריונים החשובים ביותר, שהם דומים כמעט אצל כל נהג.

באופן כללי, רשימת הקריטריונים משתנה ממשפחה למשפחה ומנהג לנהג.

יש נהגים שיהיו מוכנים להשקיע ברכב חדש יותר, אך פחות יוקרתי, יש כאלה שיעדיפו רכב יד שנייה משנתון מוקדם יותר, אך מיצרן של כלי רכב יוקרתיים.

אילו קריטריונים יופיעו ברשימת הקריטריונים שלכם

בד"כ, אנחנו קונים רכב יד שנייה לפי הקריטריונים הבאים:

התקציב שבידינו ושאנחנו יכולים להשקיע ברכישת רכב יד שנייה , יעדי הרכב (עבודה, משפחה, רכב שני או שלישי בבית), מי אמור לנהוג עליו (אחד מבני הזוג או הילדים), דגם ושנתון הרכב, האם הוא חסכוני בדלק, האם זה יהיה רכב אמריקאי, אירופאי או מהמזרח הרחוק וקריטריונים שקשורים לנהג עצמו.

קיימת הנחה בציבור, שנשים מעדיפות כלי רכב קטנים יותר לעומת גברים, שמעדיפים מכוניות מרווחות וארוכות יותר.

עם זאת, לעיתים, אנחנו נראה נשים נוהגות בג'יפים מרווחים או במכוניות סטיישן גדולות, כי עליהן מוטלת המשימה של פיזור הילדים לגן ולבי"ס בבקרים, ואת הפיזור שלהם לחוגים אחרי הלימודים. כך, שלפעמים אנחנו נראה את אב המשפחה נוהג ברכב הקטן יותר, והאישה היא זאת שנוהגת על רכב המשפחתי המרווח יותר.

בסופי שבוע, כשכולם נמצאים בבית, רכב הסטיישן הופך להיות לרכב המשפחה של כולם, שאיתו הם יוצאים לטיולים.

במקרים שיש שני כלי רכב בבית, משקיעים ברכישת רכב יד שנייה פחות יוקרתי וגם זול יותר גם בתחום האחזקה.

חשיבות של הסעיף התקציבי בעת רכישת רכב יד שנייה

עבור רבים, סעיף התקציב הוא החשוב ביותר בעת רכישת רכב יד שנייה.

למעשה, הכל מתחיל ונגמר בתקציב. אתם יכולים לרכוש רכב חדש ואיכותי יותר, אם התקציב שלכם מאפשר זאת. אם אין לכם תקציב "מנופח", כנראה שתצטרכו להסתפק ברכב קטן יותר, משנתון ישן יותר, של יצרן פחות יוקרתי, ובמצב מכני טוב, אך לא יותר מזה. גם מבחינת אבזור, תאלצו להתפשר על אבזור וחלקים פחות טובים, או להסתפק בהתקנת חלקי חילוף חליפיים, ולא בחלקים מקוריים, במידה ואתם רוצים לשנות או להחליף חלקים מסוימים ברכב שנקנה (ווישרים איכותיים יותר, מערכת סטריאו וכדומה).

אילו נושאים צריך לבדוק כשקונים רכב יד שנייה

חשוב מאד כשקונים רכב יד שנייה לבדוק את רישיונות הרכב עוד לפני שאתם סוגרים את העסקה. כשאתם רוכשים רכב יד שנייה ממגרש ליסינג, חשוב לבדוק שראיתם את מספר הרכב שאתם רוצים על הרישיון שהוצג לכם ע"י סוכני המכירות במקום.

באותה הזדמנות תוודאו מי הם בעלי הרכב האמיתיים של הרכב. ואם אתם קונים רכב מאדם פרטי, תבקשו לראות תעודת זהות של המוכר, שחלילה אתם לא קונים רכב גנוב, או שהאדם שמוכר לכם את הרכב, אינו בעל הרכב ואין לו אישור משפטי למכור אותו.

נושא אחר שמומלץ לבדוק, הוא מחיר הרכב, אם הוא לא "זול" מדי לעומת המחיר בשוק, דבר שעלול לעורר חשד לגבי כשרות העסקה. וכמובן, לקחת את הרכב לנסיעת מבחן, לבדיקה.

סגור לתגובות.