רכבי יד שנייה

הרכב שלכם מקרטע, בכל פעם נחוץ טיפול חדש ולא נדבר על חוויית הנסיעה שכבר מזמן לא קיימת. אתם ממש רוצים לפנק את עצמכם ברכב חדש, אבל מה לעשות שאין באפשרותכם להשקיע סכום גבוה במיוחד בכלי חדש. הפיתרון האידיאלי הוא לפנק את עצמכם עם רכב חדש, מיד שנייה. בעידן הליסינג וההשכרות, הופך שוק המכוניות למוצף באלפי חברות ודגמים, כך שההיצע של רכבי יד שנייה היום גבוה מבעבר. ההיצע הגדול של רכבי יד שנייה גורם לירידת ערך שנתית גבוהה, ולכן קניית רכב חדש מהחברה הופכת למהלך לא משתלם כלכלית.

רכישת רכב מתוך מגוון רכבי יד שנייה היא מהלך שדורש בירורים והתעכבות על מספר נקודות חשובות לבדיקה. נסקור עתה כמה מן הנקודות המרכזיות שיש לברר טרם רכישת רכב מקטגוריית רכבי יד שנייה:

זהות המוכר – רכבי יד שנייה הם עסק של אנשים פרטיים ושל חברות ליסינג, אבל לא פחות מכך של סוחרי רכב. רכבי יד שנייה הם המוצר הבולט והמרכזי אצל כל מחזיקי רכב אלה, ולכן חשוב מאוד לברר על שם מי רשום הרכב והאם הוא משועבד או ממושכן. עם זאת, כאשר מדובר בסוכנויות רכב מוכרות ובעלות מוניטין וניסיון אין טען לחשוש בעניין זה.

בדיקת רכב – שלא כמו כלי רכב חדשים שיצאו זה עתה מהסוכנות, רכבי יד שנייה נוטים לשאת עימם תקלות כרוניות או פגמים שונים, שחשוב לדעת עליהם טרם הרכישה. סביר כי אם תרצו לרכוש רכב בסוכנות למכירת רכבי יד שנייה, תוצע לכם בדיקת רכב חינם, אולם במקרה כזה וגם במקרה שבו אתם רוכשים רכב מאדם פרטי או מסוחר רכב – דרשו לקחת את הרכב לבדיקת ליקויים, על מנת לתמחר את הרכב אחרת אם אכן יתגלו כאלה. חשוב בעניין זה גם לדעת היטב את היסטוריית הטיפולים של הרכב.

מד מרחק (קילומטרז') – ניתן למצוא בענף המשומשות רכבי יד שנייה שגמאו מרחקים רבים יחסית לתקופת הזמן שהם על הכביש ולעומת זאת יד רכבי יד שנייה שעשו מרחקים מעטים באותו טווח של שנים. חשוב לדעת כי ככל שמד המרחק מופיע על מספר גבוה יותר, כך שוויו של הרכב יהיה נמוך יותר. ולהיפך. מומלץ להשקיע מעט יותר עבור דגם עם קילומטרז' נמוך יותר, שכן כזה הוא רכב שצבר פחות בלאי והמנוע שלו פחות שחוק.

סקר שוק – השוק השייך לרכבי יד שנייה מוצף, כאמור, במכוניות. כל סוכנות למכירת רכבי יד שנייה מנסה לפתות במחירים אטרקטיביים יותר לעומת סוכנויות מתחרות וכמובן יותר מאשר אנשים פרטיים שמציעים את רכביהם למכירה. מצב זה "עובד" לטובת הלקוח, שיכול לבצע סקר שוק ולבחור את הדגם הרצוי בעסקה המשתלמת ביותר.

סגור לתגובות.